Pływanie z delfinami na Azorach – Wyspa Faial

Azory to magiczny archipelag 9 wulkanicznych wysp położonych na grzbiecie środkowoatlantyckim, pomiędzy Europą a Ameryką Północną. O ich niezwykłym pochodzeniu świadczy urozmaicona rzeźba z licznymi jeziorami kraterowymi.

W ramach tej oferty organizujemy:plywaniezdelfinami

 • Spotkania z delfinami,
 • Pobyt w hotelu (także w formie wakacji),
 • Transport (przeloty, autokary itd.),
 • Ubezpieczenia.

Dostosujemy się do Państwa potrzeb.

grindwalŁagodny klimat i względnie „ciepłe” wody oceaniczne (17-24 stopnie) to zasługa ciepłego Prądu Zatokowego, który obmywa wybrzeża wysp. Dobrze natlenione, niezwykle przejrzyste wody oceanu stwarzają idealne warunki dla rozwoju podwodnego życia. Natomiast „naziemne” bogactwo faunistyczne wysp wynika zarówno z łagodnego klimatu, jak również żyznych wulkanicznych gleb. Azory to miejsce niezwykłe, wciąż jeszcze nie skażone turystycznym przemysłem, miejsce gdzie świat jakby stanął w miejscu. Człowiek i natura współistnieją tutaj w idealnej harmonii. Jednak prawdziwi znawcy morskiej fauny znają to miejsce przede wszystkim ze względu na jego idealne warunki do obserwacji skarbów Wielkiego Błękitu między innymi delfinów, wielorybów i kałamarnic olbrzymich.

Pływanie z delfinami – Wyspa Faial

Baza została założona w 1996 roku przez wielkiego pasjonata podwodnego świata, rodowitego mieszkańca Azorów i profesjonalnego nurka. Zlokalizowana jest na wyspie Faial w samym centrum azorskiego archipelagu. Ze względu na idealną lokalizację oraz profesjonalną obsługę z każdym rokiem zyskuje sobie coraz większą grupę klientów nastawionych na pełen wrażeń, nietypowy wypoczynek w zgodzie z naturą.
Oferuje ona swoim gościom szeroki wachlarz atrakcji: obserwacje wielorybów i delfinów, pływanie z delfinami w otwartym akwenie, nurkowanie oraz wycieczki łodzią na pozostałe wyspy wchodzące w skład archipelagu Azorów, głównie na wyspy Pico i Sao Jorge. Baza dysponuje trzema łodziami, które pływają pomiędzy wyspami Faial, Pico i S.Jorge, umożliwiając obserwację wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku. Wczesnym rankiem dawni wielorybnicy (obecnie wielorybnictwo jest zakazane) namierzają miejsca przebywania zwierząt do których Norberto zabiera następnie swoich gości z niemal 100% pewnością spotkania tych imponujących stworzeń. Wyprawy odbywają się 2 razy dziennie i trwają ok. 3-4 h. Pływanie z delfinami uzależnione jest natomiast od warunków pogodowych i ogólnej dyspozycji delfinów w danym momencie i ich chęci do współpracy. Jeśli podstawowe warunki są spełnione z uszanowaniem woli delfinów, czeka nas niezwykła możliwość obcowania z delfinami w ich naturalnym środowisku.
Norberto jest niezwykle dumny ze swojego pochodzenia i swoją miłością do wysp stara się zarazić każdego z gości, między innymi serwując zupę rybną czy częstując rewelacyjnym winem z wyspy Pico. Wszystkich swoich gości traktuje jak przyjaciół i zapewnia im najlepszą opiekę zarówno na łodzi, jak i poza nią.

Opis zakwaterowania:

Vila zlokalizowana jest na wzgórzu Lomba, w bardzo spokojnej i zacisznej okolicy około 5 minut drogi od stolicy wyspy Faial – Horty. Dzięki idealnemu usytuowaniu goście mogą delektować się przepięknym widokiem na wyspę Pico i jeden z najwyższych wulkanów na Azorach.

Wyżywienie: właściciele, z pochodzenia Holendrzy serwują codziennie swoim gościom kontynentalne śniadanie a w razie potrzeb (wyrażonych odpowiednio wcześniej) również obiadokolacje.

Informacje o pokojach: pokoje są przestronne, wszystkie wyposażone w wielkie dwuosobowe łoża. Na parterze 3 pokoje 2-osobowe wyposażone w łazienkę z wanną lub prysznicem. Na piętrze 3 pokoje 2-osobowe z jedną wspólną łazienką, doskonałe dla grupy znajomych lub rodzin.

Cennik wyjazdu:

Zakwaterowanie w willi wraz ze śniadaniem:
– 228 euro za 1 osobę w pokoju 2-osobowym, pokój z dzieloną łazienką za tydzień
– 298 euro za 1 osobę w pokoju 2-osobowym, pokój z własną łazienką o podwyższonym standardzie za tydzień

Przelot ok. 2500 PLN (wyceniamy w momencie zgłoszenia)

Obserwacje wielorybów i delfinów z łodzi:
cena/os: 57 euro
cena (przy grupie 4-9 os.): 55 euro
cena (przy grupie 10 os.): 48 euro
cena za dziecko (5-12 lat): 38 euro

Pływanie z delfinami w otwartym akwenie:
cena/os (min 3 os.): 65 euro
cena (przy grupie 4-6 os.): 60 euro

Nurkowanie:
cena za 1 nurkowanie: 40 euro
cena za pakiet 10 nurkowań: 330 euro

Galeria

Podoba Ci się ta oferta?Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb

 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową

+48 22 614 0000

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia: By Barney Moss – Watching Whales 4, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15225022

Wyślij zapytanie


Jak możemy Ci pomóc?

Podoba Ci się ta oferta?
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Dlaczego warto wyjechać z nami?

Jesteśmy solidnym partnerem biznesowym

Działamy od 2003 roku, posiadamy licencję touroperatorską, ubezpieczenie organizatora turystyki Signal Iduna. Jesteśmy partnerem ponad 200 biur turystycznych, flot safari nurkowych, hoteli. Zaufanie biznesowe potwierdza także członkostwo w międzynarodowej grupie BNI.

Mamy wielkie doświadczenie

Rekomendowane hotele i usługi turystyczne sprawdzamy samodzielnie, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami. Nasz zespół to osoby z wieloletnią praktyką, a jednocześnie pasją podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Wyjątkowo dbamy o naszych Klientów

Przygotowując oferty uważnie wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i spełniamy je. Zawsze zapewniamy opiekę rezydentów albo przedstawicieli naszego biura na miejscu. Nasza pomoc jest dostępna przez 24 godziny na dobę.