Delfinoterapia w Turcji Marmaris

Abyście Państwo mogli w pełni cieszyć się pobytem u nas, odnaleźć spokój, ulgę oraz ukojenie, przygotowaliśmy specjalną ofertę mającą na celu zredukowanie stresu oraz odzyskanie pełnej równowagi psychicznej i fizycznej. Dla rodziców oraz pozostałych członków rodziny dostępne są masaże, odnowa biologiczna, specjalne kąpiele, konsultacje psychologiczne oraz programy rozrywkowe (odpłatne).

W ramach tej oferty organizujemy:plywaniezdelfinami

 • Spotkania z delfinami,
 • Pobyt w hotelu (także w formie wakacji),
 • Transport (przeloty, autokary itd.),
 • Ubezpieczenia.

Dostosujemy się do Państwa potrzeb.

delfinoterapia w TurcjiPROPONOWANE ZAKWATEROWANIE

Hotel Grand Yazici Mares *****, All inclusive:
Opis hotelu: http://www.victoriatravel.pl/hotel?hid=16319

Prosimy o kontakt w celu sprawdzenia konkretnego terminu, bo ceny mogą się zmieniać, mogą też dochodzić nowe terminy lub brakować miejsca na wybrany.

Dolphin Therapy

1) Oferujemy intensywną oraz skoncentrowaną na bezpośrednim kontakcie terapię z delfinami, wspomaganą klasycznymi metodami terapii, co pozwala na uzyskanie optymalnych efektów. Nasz zespół składa się z 14 specjalistów, w tym lekarzy, terapeutów, nauczycieli oraz asystentów.

2) Dla rodzeństwa dostępne są zajęcia sportowe (nurkowanie*, surfing*, narty wodne*, banan*, parasailing*, kajak, łowienie ryb, tenis ziemny*, tenis stołowy, koszykówka, mini piłka nożna, hokej, jazda konna*, bilard, duża zjeżdżalnia). W pobliżu znajduje się Aquapark. Codziennie organizowane są animacje, dyskoteki, bingo, aerobic, taniec, teatr i rozmaite pokazy (odpłatne*).

3) Zajęcia dla dzieci: Mini Club i codzienne programy animacyjne, plac zabaw, kino, dyskoteka, Hobby Club, olimpiady, pokazy dziecięce, lody codziennie od 16.30-17.00 w klubie dla dzieci.

4) Rodziny naszych pacjentów zakwaterowane są w jednym z pięciu hoteli (3, 4 oraz 5 gwiazdek) położonych obok siebie (all-inclusive). Rodziny mogą korzystać z wszelkich udogodnień, jakie hotele mają do zaoferowania. Nasze delfinarium znajduje się bezpośrednio przed Hotelem Mares Dolphinpark & SPA w zatoce Marmaris.

5) Aby ponownie ożywić zmysły i ciało mamy do wyboru dwa Programy Antystresowe zawierające pływanie z delfinem.

Ogólnodostępne pływanie z delfinami oraz terapia antystresowa odbywają się w oddzielnych basenach. W wyodrębnionym basenie znajdują się trzy specjalnie przeszkolone delfiny. Są one wykorzystywane wyłącznie do terapii z naszymi pacjentami.

Pierwsze i jedyne w Europie delfinarium morskie unoszące się na wodzie. Delfiny trzymane są w ich naturalnym środowisku co korzystnie wpływa na wysyłanie przez nie fal dźwiękowych, umożliwiając pełniejsze wykorzystanie ich w terapii.

Lista przypadłości leczonych w delfinarium
o Autyzm
o Zespół Downa
o Depresja (z wyjątkiem depresji endogennej)
o Zaburzenia nerwicowe
o Uraz mózgu
o Porażenie mózgowe
o Mózgowe porażenie dziecięce
o Nerwice dziecięce (fobia, moczenie mimowolne, astenia)
o Stany po-śpiączkowe
o Niedostosowanie do środowiska
o Rozległe urazy psychiczne i złożona trauma
o Bóle głowy
o Zespół przewlekłego zmęczenia
o Opóźniony rozwój mowy
o Opóźnienie intelektualne oraz pozostałe choroby, które mogą być poddane leczeniu do 50 roku życia.

Wymieniona powyżej lista przypadłości leczona jest metodą delfinoterapii. Po zapoznaniu się z historią choroby dziecka oraz kwestionariuszem, lekarze decydują, jaki rodzaj terapii i metoda leczenia będą najbardziej korzystne.

Wskazania do delfinoterapii:

Pacjenci przyjmowani są od drugiego do pięćdziesiątego roku życia. Nasi terapeuci dysponują dużym doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi. Przed przystąpieniem do terapii dziecko powinno być oswojone z wodą, w przeciwnym razie okres terapii wydłuża się. Podczas terapii dziecko jest wyposażone w kamizelkę ratunkową.

Przeciwwskazania do delfinoterapii:
o Epilepsja (warunkowo)
o Ostre choroby układu oddechowego
o Dzieci z chorobą nowotworową
o Ogólne przeciwwskazania do rehabilitacji

Czas trwania terapii: Terapia obejmuje 10 sesji delfinoterapii przez 14 dni.

Program zawiera także:
o 10 sesji fizjoterapii
o Lub 10 sesji hipoterapii
o Lub 10 sesji terapii czaszkowo-krzyżowej

Każda sesja terapeutyczna trwa od 30 do 45 minut.

Nowa metoda terapii

Metoda terapeutyczna opiera się na modelu rehabilitacji medyczno-psychologicznej dziecka. Fizyczny kontakt dziecka niepełnosprawnego z delfinem w wodzie jest istotny, ponieważ promuje jego psychiczny i fizyczny rozwój.

W razie potrzeby rodzice mogą uczestniczyć w terapii. Dodatkowo w REHA Praxis wykorzystuje się inne metody terapii, w tym także hipoterapię w szkole jeździeckiej, prowadzonej przez terapeutów uwzględniających potrzeby pacjenta. Inne zabiegi to: talasoterapia, kinezjoterapia, psychoterapia w aspekcie komunikacji oraz terapia ultradźwiękami (przy użyciu naturalnych fal dźwiękowych emitowanych przez delfiny).

Rosyjscy specjaliści nazywają to „terapeutyczną metaforą”: wyobraź sobie, że delfin jest jak ‘igła’, która przenika przez wszystkie patologiczne i mentalne bariery dziecka, ciągnąc za sobą ‘nici’. Nić stanowi katalizator dla klasycznych metod terapii.

Mechanizm i efekty delfinoterapii

Delfinoterapia modyfikuje i koryguje zachowanie. Silna motywacja pacjenta, wywołana kontaktem z delfinem, prowadzi do poprawy jego percepcji i postrzegania. Dlatego też delfinoterapia jest jedną z najbardziej skutecznych terapii stosowanych w kompleksowej rehabilitacji. Terapia z udziałem delfinów to doskonały katalizator dla innych form klasycznej terapii, stosowanych w DT-REHA-Center.

Metoda Nathansona

Jedną z metod stosowanych przez rosyjskich terapeutów jest „metoda nagrody”. Jeśli pacjent poprawnie wykona zadanie powierzone przez terapeutę, jest on nagradzany pływaniem z delfinem. Jest to wariant terapii, podczas której terapeuta wykorzystuje psychologię dziecka. Dzieci autystyczne, a także dzieci z innymi dolegliwościami, często są zamknięte w sobie i są w stanie rejestrować swoje środowisko jedynie w części lub wcale, dlatego konieczny jest silny bodziec. I tu delfin odgrywa swoją rolę. Rosyjscy specjaliści opierają swoją terapię na bliskim kontakcie z delfinem. Zespół: Dziecko, terapeuta, delfin oraz trener stwarza idealne warunki do bezpośredniego kontaktu.

Ogólnie o metodzie delfinoterapii

Terapia z delfinami, z udziałem przeszkolonych w tym celu specjalistów, umożliwia niepełnosprawnym fizycznie lub intelektualnie dzieciom znalezienie nowej drogi do zdrowia.

Techniki rozwinięte na potrzeby delfinoterapii umożliwiają nawiązanie kontaktu z przeszkolonymi delfinami. Pod kontrolą terapeutów oraz trenerów delfiny nawiązują kontakt z pacjentem. Otwiera to nowe możliwości, których leki czy lekarze nie są w stanie zapewnić. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo (w trakcie badań naukowych), że delfiny są w stanie wyczuwać za pomocą fal ultradźwiękowych wibracje pochodzące z nieprawidłowo funkcjonujących organów. Co więcej, zostało udowodnione, że poprzez fale ultradźwiękowe kręgosłup oraz mózg wprowadzone zostają w rezonans, co stymuluje produkcję substancji układu nerwowego oraz w konsekwencji poprawia jego funkcjonowanie. Kontakt z delfinem powoduje zmniejszenie stresu, strachu oraz napięcia. Otrzymując pozytywną energię uwolnimy się od negatywnych emocji. Program składający się z dziesięciu sesji terapeutycznych jest indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta oraz uzależniony od poziomu jego fizycznej czy intelektualnej niepełnosprawności.

Kwalifikacja oraz ocena przeprowadzana jest podczas rozmowy z rodzicami, pacjentem oraz lekarzami przed oraz po ukończeniu terapii. Po każdej sesji terapeutycznej omawiane są pozytywne emocje oraz doznania pacjenta. Delfinoterapia w połączeniu z intensywną i profesjonalną fizjoterapią, homeopatią oraz hipoterapią stanowi optymalny program zawierający konsultacje i doradztwo oraz będący najlepszą szansą na polepszenie zdrowia dla niepełnosprawnych dzieci.

Doświadczeni lekarze i terapeuci opracowują program dostosowany do potrzeb i możliwości pacjenta, zapobiegający nadmiernemu stresowi czy obciążeniu. Wcześniejsze terapie nie są w stanie osiągnąć tak kolosalnej poprawy zdrowia, jaką wywołuje zabawa z delfinem. Dzieci mogą nagle zacząć się śmiać lub swobodnie poruszać, czego nie były w stanie dotąd wykonać. Mogą wymówić swoje pierwsze słowa, obudzić się z pół śpiączki lub dokonać rzeczy, których nie udało im się osiągnąć podczas poprzednich terapii.

Delfinoterapia & Prace badawcze

Pod kierunkiem naszych specjalistów odnosimy sukcesy w prowadzeniu delfinoterapii w Centrum Delfinoterapii REHA.

Nasz zespół składa się z kilku specjalistów. Terapeuci posiadają kwalifikacje do prowadzenia terapii z pacjentami od pierwszego do pięćdziesiątego roku życia. Do terapii różnych schorzeń wykorzystujemy delfiny butlonose. W związku z tym, że delfinoterapia jest unikalną metodą, w naszym Centrum Terapii w Marmaris pracują specjalnie przeszkoleni trenerzy i terapeuci.

Przez ostatnie 30 lat rosyjscy naukowcy prowadzili badania nad zastosowaniem delfinoterapii. Odbyło się wiele spotkań oraz przeprowadzonych zostało wiele testów. Rezultaty badań były nie tylko opisem obserwacji zmian w zachowaniu pacjenta, ale także opracowane zostały – przy użyciu aparatury medycznej i technicznej – specjalne metody pomiarowe, które przyniosły naukowe podstawy delfinoterapii.

Pewne jest, że pływanie z delfinem jest nie tylko zabawą, ale samo w sobie może doprowadzić do znacznej poprawy stanu pacjenta. Co się dzieje z ciałem? Na które narządy oddziałuje terapia? Które procesy zachodzące w organizmie ludzkim są stymulowane? Jak i w jakim stopniu terapia może oddziaływać na emocje pacjenta? To są pytania na które terapeuci wciąż szukają odpowiedzi. Najwyższej klasy specjaliści nadal prowadzą badania w celu zdobywania nowej wiedzy i poprawy jakości metody delfinoterapii.

ETAPY DELFINOTERAPII

Krok 1: Podczas pierwszej sesji terapeutycznej dziecko jest silnie zmotywowane, co powoduje aktywację oraz pobudzenie różnych struktur mózgowych dziecka. W rezultacie pacjent otrzymuje więcej informacji sensorycznych z narządów czuciowych, wzrokowych oraz słuchowych.

Krok 2: Po nawiązaniu kontaktu pomiędzy pacjentem a delfinem rozpoczyna się faza wzajemnych interakcji psycho-ruchowych. Terapeuta organizuje różnorodne zabawy z udziałem delfina, takie jak rzucanie piłki, ringo czy liny. W wodzie odbywają się określone ćwiczenia ruchowe. Pacjent jest w stałym kontakcie werbalnym i nie-werbalnym z delfinem. Każde ćwiczenie jest prezentowane przez terapeutę, który znajduje się w wodzie. Przed włączeniem delfina jako współ-terapeuty w proces rehabilitacji, delfin poddawany jest specjalnie przygotowanemu treningowi dydaktycznemu.

Delfiny prezentują unikalne zachowanie, jakim jest naśladownictwo. Są to bardzo ciekawskie i przyjazne zwierzęta, lubiące kontakt z człowiekiem. Ze względu na ich zamiłowanie do zabawy, przyciągają one ludzi, co terapeuci wykorzystują przy delfinoterapii.

Ważnym elementem w terapii są fale ultradźwiękowe emitowane przez delfiny. Badania dowiodły, że fale ultradźwiękowe odgrywają znaczną rolę w poprawie zdrowia pacjenta. Te lecznicze wiązki przenikają ludzkie ciało powodując wymianę jonów wapnia i potasu, co prowadzi do przyspieszenia procesu leczniczego.

Pływanie z delfinem odnosi skutki tylko wtedy, jeśli jest to czynność nie spontaniczna, a kontrolowana i nadzorowana przez specjalistę. Terapeuta wraz z pacjentem oraz delfinem wykonuje określone ćwiczenia, które stymulują rozwój psychomotoryczny pacjenta oraz prowadzą do przyspieszenia jego rozwoju.

Struktura zajęć delfinoterapii nie jest ściśle określona, dlatego każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, uwzględniane są jego potrzeby i oczekiwania.
W naszym centrum REHA w Marmaris stwarzamy pacjentowi najlepsze warunki do terapii. Maksymalizuje to efekt terapii oraz umożliwia uzyskanie optymalnego stanu psycho-fizycznego pacjenta.

Rola członków rodziny

Po zakończeniu delfinoterapii rodzina otrzymuje wszelkie informacje konieczne do kontynuowania terapii w domu.

Pozytywne relacje pomiędzy dzieckiem a pozostałymi członkami rodziny wspierają proces rehabilitacji. Często dziecko przebywając w klinice leczniczej czuje się samotne i odseparowane od rodziny, co utrudnia uzyskanie pozytywnych efektów terapii. Dlatego w naszym centrum nie tylko najbliżsi, ale także dalsi członkowie rodziny pacjenta, włączeni są w proces terapii. Także delfin traktowany jest jako członek rodziny.

Korzyści terapii z udziałem delfinów

Zajęcia delfinoterapii odbywają się w określonym czasie i miejscu, w cichym otoczeniu, ze specjalnie przeszkolonymi terapeutami i delfinami.

Delfiny charakteryzują się wyjątkową wrażliwością i często same podpływają bliżej dziecka w celu zainicjowania zabawy. To powoduje, że pacjent szybko zapomina o strachu przed dużymi zwierzętami i poprzez interakcję z delfinem nawiązuje kontakt z otoczeniem. Dzieci odnajdują pewność siebie, wyzwalają się z lęku oraz zaczynają kontaktować się z innymi ludźmi, czerpiąc korzyści z życia codziennego. Dziecko, które dotąd żyło we własnym, odizolowanym świecie, prezentuje zachowania, które dotąd uważane były za niemożliwe.
W celu osiągnięcia pożądanych rezultatów, terapia powinna trwać minimum 2 tygodnie.

Delfinoterapia to nie tylko „pływanie z delfinem”. Zadania powierzone dziecku przez terapeutę, zachowania egzekwowane od delfina przez trenera oraz świadomy bądź nie udział rodziców podczas terapii, motywuje i zachęca pacjenta do prawidłowego wykonania ćwiczenia.

Delfin stanowi silną motywację i jest kluczem do pozytywnych reakcji dziecka, które są nagradzane i chwalone. Ćwiczenia dostosowane są do potrzeb i możliwości dziecka, a w miarę uzyskiwania postępów przez małego pacjenta stopień ich trudności wzrasta. Co więcej, kontakt z delfinem staje się bardziej intensywny, począwszy od głaskania i zabawy, skończywszy na popychaniu czy ciągnięciu dziecka przez delfina w wodzie. Ważnym czynnikiem terapii jest osiągnięcie maksymalnych korzyści płynących z fal ultradźwiękowych emitowanych przez delfina.

Cena pakietu terapeutycznego zawiera:

 • Analizę historii medycznej pacjenta oraz efektów poprzednich terapii przez nasz zespół specjalistów
 • zapoznanie się i dyskusja z rodziną pacjenta oraz pacjentem
 • omówienie przez terapeutę oraz trenera środków i metod stosowanych podczas delfinoterapii
 • pływanie z delfinem w obecności terapeuty, trenera
 • 10 sesji bezpośredniego kontaktu z delfinem na platformie oraz w wodzie
 • 10 sesji fizjoterapii
 • lub 10 sesji terapii czaszkowo-krzyżowej
 • lub 10 sesji Adeli / Therasuit Therapy
 • lub 10 sesji Terapii brutto
 • terapeutyczno-dydaktyczny program dla rodziców
 • sprawozdanie z przebiegu leczenia

W cenę nie jest wliczony koszt dodatkowego sprzętu czy opieki medycznej, np. specjalistyczne łóżko dla pacjentów w śpiączce, prywatny transport itp.

Każda sesja terapeutyczna trwa 45 minut.

Zalety programu delfinoterapii:

 • Krótka podróż, piękna lokalizacja, 90 minut transfer z lotniska (Dalaman lub Bodrum)
 • Zdrowy, słoneczny klimat (dni słoneczne powyżej 300 dni w roku)
 • Konsultacje lekarskie dla wszystkich członków rodziny
 • Delfiny trzymane są w najlepszych warunkach (nie w zamkniętym basenie)
 • Delfinarium przeznaczone jest do terapii, nie organizujemy pokazów dla turystów
 • Nowoczesna opieka medyczna w hotelu
 • Doświadczony zespół terapeutyczny oraz profesjonalni trenerzy
 • 10 sesji bezpośredniego kontaktu z delfinem*, 30-45 minut każda
 • 10 sesji klasycznej terapii do wyboru: fizjoterapia, terapia czaszkowo-krzyżowa
 • Opieka nad rodziną,
 • Raport medyczny
 • Najlepsze ceny oraz usługi
 • Wystawiamy fakturę w celu odliczenia kosztów od podatku

Zalety naszej oferty:

 • Przyjazna obsługa
 • Krótka podróż, 90 minut transfer z lotniska Dalaman lub Bodrum, słoneczny klimat (powyżej 300 dni w roku), wspaniała lokalizacja
 • Najlepsze i naturalne warunki dla naszych delfinów (nie w zamkniętym basenie)
 • Delfinarium przeznaczone jest do celów terapeutycznych
 • Doświadczony zespół terapeutyczny oraz profesjonalni trenerzy

 

Cena będzie liczona zgodnie z obowiązującym kursem walut w dniu rezerwacji.

Na Państwa życzenie możemy zaproponować kompletny pakiet zawierający delfinoterapię, przelot, transfer oraz koszty zakwaterowania. Mogą Państwo także wykupić u nas ubezpieczenie zdrowotne, turystyczne oraz na wypadek odwołania podróży.

Szczegóły programu:

 • Dzień 1: Przyjazd
 • Dzień 2: Spotkanie organizacyjno-informacyjne
 • Dzień 3-12: Terapia
 • Dzień 13: Dzień wolny
 • Dzień 14: Odjazd

Usługi dodatkowe:
Dodatkowo możemy zaoferować Państwu (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja):

 1. Pielęgniarkę do opieki nad pacjentem na 8h dziennie przez 10 dni – 750 euro
 2. Regulowane łóżko ze stolikiem,idealne dla pacjenta w śpiączce – Wypożyczenie na 14 dni: 290 euro
 3. Łóżeczko dziecięce dla dzieci do 8 roku życia (bezpłatnie)
 4. Prywatny transfer do hotelu i na lotnisko Dalaman lub Bodrum. Klimatyzowane mini-busy oferują wygodny transport dla maksymalnie 11 osób. W środku znajduje się miejsce dla wózka inwalidzkiego – 200 euro. Transport grupowy jest wliczony w cenę wycieczki.
 5. Medyczny transport lotniczy oraz transfer z lotniska Dalaman i z powrotem z wykwalifikowanym personelem. Oszacowanie kosztów na żądanie.
 6. Transport medyczny dla pacjenta leżącego z wykwalifikowanym personelem, z lotniska do hotelu i z powrotem – 450 euro

Galeria

Podoba Ci się ta oferta?Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb

 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową

+48 22 614 0000

Na stronie wykorzystaliśmy zdjęcia:

https://www.flickr.com/photos/attawayjl/5557094050

Wyślij zapytanie


Jak możemy Ci pomóc?

Podoba Ci się ta oferta?
Wyślij zapytanie +48 22 614 0000
Ta wyprawa może zostać dopasowana do Twoich potrzeb
 • Szczegóły programu mogą zostać zmienione zgodnie z Twoimi oczekiwaniami
 • Możemy dopasować budżet do Twoich możliwości
 • Jedziesz w grupie? Poproś o wycenę grupową
Dlaczego jechać właśnie z nami?
 • Zawsze zapewniamy wyjątkową jakość obsługi
 • Uważnie słuchamy i dopasowujemy ofertę do Twoich potrzeb
 • Starannie dobieramy każdy składnik programu
 • Spełniamy marzenia naszych Klientów
więcej o naszych usługach

Dlaczego warto wyjechać z nami?

Jesteśmy solidnym partnerem biznesowym

Działamy od 2003 roku, posiadamy licencję touroperatorską, ubezpieczenie organizatora turystyki Signal Iduna. Jesteśmy partnerem ponad 200 biur turystycznych, flot safari nurkowych, hoteli. Zaufanie biznesowe potwierdza także członkostwo w międzynarodowej grupie BNI.

Mamy wielkie doświadczenie

Rekomendowane hotele i usługi turystyczne sprawdzamy samodzielnie, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami. Nasz zespół to osoby z wieloletnią praktyką, a jednocześnie pasją podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Wyjątkowo dbamy o naszych Klientów

Przygotowując oferty uważnie wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i spełniamy je. Zawsze zapewniamy opiekę rezydentów albo przedstawicieli naszego biura na miejscu. Nasza pomoc jest dostępna przez 24 godziny na dobę.