Spotkania z delfinami

Od 10 lat zajmujemy się organizacją wyjazdów na pływanie z delfinami oraz delfinoteriapią. Współpracujemy ze starannie wybranymi deflinariami i innymi ośrodkami na całym świecie. Naszą misją jest spełnianie marzeń o pływaniu z delfinami.

Pływanie z delfinami czy delfinoterapia?

Delfinaria oraz inne podobne ośrodki organizują różne formy spotkań z delfinami: pokazy, pływanie z delfinami oraz delfinoterapię. Niektóre delfinaria proponują wszystkie formy spotkań ze zwierzętami, inne tylko niektóre z nich.zdelfinami2

Pływanie z delfinami to oferta skierowana praktycznie do wszystkich. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci (minimalny wiek różny w zależności od delfinarium) jak i osoby dorosłe. Pływanie odbywa się zwykle w dużych basenach, zawsze pod opieką instruktorów. Przed rozpoczęciem zajęć wszyscy uczestnicy przechodzą szkolenie (w jaki sposób należy zachowywać się w wodzie, jakie znaki rozumie delfin itp). Zajęcia zawsze odbywają się w kamizelkach asekuracyjnych. Pojedyncze zajęcia trwają zwykle pomiędzy 30 a 60 minut.

Pokazy delfinów to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas godzinnego spektaklu widzowie mają okazję podziwiać inteligencję, zwinność oraz talent aktorski delfinów, orek i fok. Ponadto niektóre delfinaria oferują możliwość zakupu obrazów namalowanych przez ssaki oraz zrobienia sobie z nimi wspólnego zdjęcia, które będzie z pewnością niezwykłą pamiątką.

Delfinoterapia to forma terapii medycznej, bazującej na kontakcie osoby chorej z delfinem. Delfinoterapia prowadzona jest w wyspecjalizowanych w tym placówkach, zawsze pod opieką terapeuty. Oferta kierowana jest do osób z rożnymi typami schorzeń – najlepsze efekty terapii zostały naukowo potwierdzone u dzieci ze spektrum autyzmu. Więcej o naszej ofercie delfinoterapi

Każde spotkanie z delfinami pozostawia niezapomniane wrażenia, między innymi dzięki temu, że w czasie tego spotkania wydzielane są „radosne” endorfiny czyniące człowieka szczęśliwym. Serdecznie zachęcamy Państwa do sprawdzenia tego na własnej skórze i spełnienia swoich marzeń.

Zawsze bezpiecznie

Spotkania z delfinami są bezpieczne – zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt.

Do współpracy wybieramy wyłącznie sprawdzone, uznane placówki, w których uczestnicy spotkań jak i zwierzęta mogą obcować ze sobą we właściwych warunkach. W sytuacji, gdy ośrodek z jakichś powodów przestaje spełniać te kryteria – zaprzestajemy współpracy (tak stało się np. w przypadku delfinariów w Sharm el Sheikh oraz na Krymie).

Bezpieczeństwo uczestników i delfinów: przed wyjściem do wody wszyscy przechodzą szkolenie, aby spotkanie miało komfortowy i bezpieczny charakter. Wszyscy pływający korzystają z kamizelek asekuracyjnych. Dzieci zawsze pływają pod opieką dorosłych. Każde spotkanie odbywa się pod baczną opieką instruktorów.

W czym możemy pomóc?

Jesteśmy licencjonowanym organizatorem turystycznym, posiadamy stosowne zezwolenia oraz ubezpieczenia touroperatorskie. Współpracujemy także z największymi biurami podróży w kraju i zagranicą. Dzięki temu:

  • zapewniamy kompleksową usługę: rezerwację hoteli, przelotów, transferów i ubezpieczeń. Możemy zorganizować dla Państwa wyjazd wakacyjny połączony z pływaniem z delfinami. W naszej ofercie znajdują się wycieczki takich organizatorów jak Itaka, Rainbow Tours, Coral, itp.
  • gwarantujemy najlepsze ceny – oferta dowolnego organizatora zakupiona za naszym pośrednictwem będzie zawsze w takiej samej cenie, jak bezpośrednio od organizatora
  • zapewniamy stałe wsparcie naszych opiekunów i rezydentów: podczas Państwa wyjazdu jesteście pod opieką pracowników naszych lub naszych kontrahentów; do Państwa dyspozycji jest także 24h infolinia dostępna z kraju i za granicy.